nevs

3 nowe prace

Trzy nowe obrazki akrylem i dwa pomysły na nieco większe prace olejne na płótnie. Wszystkie moje prace można kupić tutaj:
https://www.gallerystore.pl/search?q=piotr+smog%C3%B3r

boisko - Piotr Smogór
Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

kilka przemalówek i nowe B

Przemalowałem kilka prac...

dwójka na basenie - Piotr Smogór
Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

przemalówki

W miniony weekend podmalowałem stara prace olejną pod tytułem nad jeziorem, powstał też nowy szkic virtual_world, który trzema się klimatem z poprzednikiem z tego roku, czyli pracą młody_chińczyk.

Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

prace 2024

Od nowego roku trochę eksperymentuję, przerabiam stare prace ale też powstają nowe - jak na przykład młody chińczyk - na razie w małych akrylowych formatach. Uwielbiam bylejakość, i choć jest to bylejakość programowa i celowa, kojarzy mi się ona z autentyzmem i bezpośrednią ekspresją, przeciwieństwem jej jest upozowanie zdjęć i projektowanie obrazów, co w sumie przerabiałem jakieś 4 lata temu. Poniżej kilka przeróbek i nowości.

młody chińczyk - Piotr Smogór
Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

ostatni w 2023

Ostatnia praca w tym roku nosi tytuł: puste_miejsce, jest to olej o wymiarach 70x100 cm. Tytuł przechodził różne transformacje: na początku miała to być praca pod tytułem martwy sezon (zbyt kojarzyło się z turystyką), potem martwe_miejsce (tutaj znowu narzuca się branża motoryzacyjna), w końcu uznałem, że tyttuł puste_miejsce najbardziej pasje do klimatu, nieco hooperowskiego.

Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

alinoe spontaniczny

Ciągle nie do końca wiem, co powinno być na ostatnim obrazie z serii proste_obiekty, a od kilku tygodni chodził za mną zwykły pomysł na temat, który wielokrotnie podejmowałem ale nie w takiej dosłownej prostocie. No, że ja wcześniej na to nie wpadłem, że mogę po prostu namalować tą postać, taj jak wygląda na kartach komiksu Rosińskiego zamiast bawić się w jakieś udziwnienia. No to wykorzystałem podobrazie jakie zostało mi w pleneru - no i jest. Chłopiec o białych oczach i zielonych włosach. Po prostu. Pod spodem etapy powstawania. Praca nie podpisana bo zostaje może kilka poprawek i zdjęcie masek, chociaż nie wiem...bo z tymi niebieskimi oczami wygląda nieźle.

alinoe - Piotr Smogór
Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

SEE-icon cd

Trochę sobie skomplikowałem tym obrazem. Raz, że szablony trzeba było wycinać - w sumie można było je namalować. Dwa - nie było w sklepie nigdy takiego wymiaru płótna. Teraz w ogóle nie będzie bo sklep się likwiduje. Jeszcze będę potrzebował ze dwie sesje. Jedna na kilka maźnięć i korekty - Już widzę że usta są za nisko. Druga na ściągnięcie szablonów i podmalunek liter. Czyli - szacując że bywam w domu raz na 2 tygodnie, - to potrwa jakiś miesiąc.

SEE_icon - Piotr Smogór
Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

SEE_icon-cd

Żmudna praca polegająca na rysowaniu i wycinaniu liczb i literek dobiegła końca dwa tygodnie temu. Zamalowane zostało tło i zrobiony szybki szkic. Za tydzień pozostaje działać z tym dalej. Jak zwykle założenie jest aby zbyt długo przy tym nie dłubać i zostawić w miarę syntetycznie. Zobaczymy jak wyjdzie.

SEE-icon - Piotr Smogór
Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

SEE_icon

To już przedostatni projekt przed końcem serii. Wiem, mówiłem tak kilka prac temu ale teraz chyba już bliżej definitywnego końca. Praca SEE_icon miała swój pierwowzór w małej wersji akrylowej, którą zamieszczam poniżej, Są też stare prace z użyciem kodowania, do których tez będzie nawiązywała powstająca.

Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

shapes przemalowane

Praca shapes czyli cztery ekstrakty z ludzi została przemalowana. Denerwowały mnie mnie trochę dwie jej części, dwa inne poprawiłem.

shapes - Piotr Smogór
Piotr Smogór - malarstwo, painting, art

Strony